CSM Slatina se menţine în Liga a II-a, cu trei etape înaintea finalului de sezon

Fotbaliștii slătineni au câştigat astăzi, scor 2-0, meciul cu Viitorul Pandurii Târgu Jiu, asigurându-şi astfel obiectivul, menţinerea în Liga a II-a, cu trei etape înaintea finalului de sezon.

CSM Slatina şi-a atins obiectivul: menţinerea şi în stagiunea viitoare pe scena eşalonului secund fotbalistic, mai devreme cu trei etape de încheierea actualului sezon al Ligii a II-a, printr-o victorie clară, scor 2-0, pe teren propriu, cu Viitorul Pandurii Târgu Jiu.
Primarul municipiului Slatina, Emil Moţ, s-a aflat în tribune, iar la final a luat parte la bucuria din vestiarul divizionarei secunde slătinene.
,,Edilul Slatinei a felicitat jucătorii şi staff-ul tehnic pentru parcursul din actuala stagiune. Totodată, primarul Slatinei, Emil Moţ, i-a asigurat în continuare de toată susţinerea!,, anunță CSM Slatina.
#td_uid_1_6623ef37a351c .td-doubleSlider-2 .td-item1 { background: url(https://ift.tt/q2Q9u4r) 0 0 no-repeat; } #td_uid_1_6623ef37a351c .td-doubleSlider-2 .td-item2 { background: url(https://ift.tt/kEzb7Vd) 0 0 no-repeat; } #td_uid_1_6623ef37a351c .td-doubleSlider-2 .td-item3 { background: url(https://ift.tt/aHqVdAr) 0 0 no-repeat; } #td_uid_1_6623ef37a351c .td-doubleSlider-2 .td-item4 { background: url(https://ift.tt/O1p9Bja) 0 0 no-repeat; } #td_uid_1_6623ef37a351c .td-doubleSlider-2 .td-item5 { background: url(https://ift.tt/0HkE4Fo) 0 0 no-repeat; } #td_uid_1_6623ef37a351c .td-doubleSlider-2 .td-item6 { background: url(https://ift.tt/cZnt6iw) 0 0 no-repeat; }
,,Felicitări echipei noastre de fotbal, CSM Slatina, pentru calificarea în sezonul următor al Ligii a II- a! Cu 3 etape înainte de finalul campionatului în Liga a II- a, echipa noastră și-a asigurat prezența și în sezonul următor, prin victoria cu 2-0 împotriva celor de la ACS Viitorul Tg. Jiu, de pe stadionul "1 Mai"! Felicitări întregii echipe pentru parcursul avut în întreg sezonul competițional! Hai CSM Slatina!,, a transmis primarul Emil Moț.
Au marcat : Valentin Alexandru '66 ; Donca '90+3 .
CSM SLATINA (antrenor principal – Daniel Oprescu) : Velcu – Robert Gherghe , Abel Stan , Călin Toma , Silvian Matei – Denis Dragu , Doman , Donca , Riza – Valentin Alexandru , Ionuț Mitran .
VIITORUL PANDURII TÂRGU JIU (antrenor principal – Călin Cojocaru) : Robert Geantă – Eduard Croitoru , Daniel Bîrzu , David Savu , Adrian Godja – Denis Brînzan , Claudiu Moisie ('58 Charles Acolatse) , Onni Tihonen , Emanuel Nikpalj – Alexandru Gîrbiță , Dragoș Popa . Rezerve : Dragoș Lupescu , Alexandru Krupenschi – Raul Cojocaru , Ramzi Toure Idrissou , Mario Lupulescu , Nicholas Geană , Patrick Andreaș , Albert Voinea .
Arbitru : Eduard Ioniță (Tulcea) – A1 : Cristi Daniel Ichim (Brăila) – A2 : Bianca Florea (Ploiești) – Rezervă arbitru : Cristian Vîrgolici (Brăila) – Observator arbitri : Luis Moisescu (Drobeta Turnu Severin) – Delegat joc : Ciprian Prisăcaru (Târgoviște) .


de pe realitateaoltului.ro

No comments

Random Posts

3/random/post-list